شیب کند نزولی ابتلا، بستری و فوتی کرونا در هرمزگان

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی شنبه شب در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به کاهش موارد ابتلا، بستری و فوتی کرونا در دو هفته اخیر، اظهار کرد: در صورت رعایت پروتکل ها این امیدواری وجود دارد شرایط استان دوباره به نقطه مطلوب برسد و نگرانی مردم کاهش پیدا کند.

وی افزود: با رعایت پروتکل ها می توان تا حد زیادی آمار فوتی ها را کاهش داد اما در مقطع فعلی به دلیل بی احتیاطی و عدم توجه به شیوه نامه ها، در شرایط مناسبی قرار نداریم و می توان با رجوع به رویه‌ و روشی که پیش از این توسط مردم استان به خوبی مورد توجه قرار می‌گرفت و رعایت اصول و ضوابط بهداشتی، بخش زیادی از آمار ابتلا در استان را کاهش داد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از همه کسانی که به توصیه های بهداشتی عمل می کنند، به افرادی که نسبت به رعایت پروتکل ها حساسیت لازم را ندارند نیز تذکر داد و گفت: بهتر است در شرایط فعلی که سلامت هر یک از افراد جامعه وابسته به رعایت توصیه های بهداشتی از سوی همه آحاد جامعه است، حقوق سایر شهروندان را محترم بشماریم چرا که چرخه بیماری کرونا بی رحم است و ممکن است خیلی زود به سراغ خود ما بیاید.

۵۲۰ هزار دوز واکسن کرونا در هرمزگان تزریق شد

همتی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۲۰هزار دوز واکسن تا کنون در استان تزریق شده است، گفت: ۳۸۴هزار نفر دوز اول واکسن و ۱۳۵هزار نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند که به لحاظ تعداد واکسن تزریقی، هرمزگان در جایگاه دوم کشور قرار دارد اما در تلاش هستیم سهمیه بیشتری به استان تخصیص پیدا کند که بتوانیم افراد بیشتری را واکسینه کنیم.

استاندار هرمزگان، از هیئات مذهبی نیز قدردانی و اضافه کرد: در ایام دهه اول محرم بر اساس نتایج بازدیدهای میدانی و گزارشی که در ستاد کرونای استان ارائه شد، پروتکل ها به صورت کامل رعایت شد و دستورالعمل های بهداشتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی، پیش بینی تمهیدات لازم به‌منظور مقابله با بحران احتمالی در صورت تکمیل تخت های بیمارستانی در مرکز استان و سایر شهرستان ها را از جمله اقدامات مهم ستاد کرونای استان برشمرد و ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی، عنوان کرد: راه‌اندازی مرکز اضطراری و مجهز کووید شامل ۳۰۰ تخت با قابلیت ارتقاء تا یک‌هزار تخت بیمارستانی، برپایی بیمارستان مجهز صحرایی ۵۰ تخت‌خوابی توسط ستاد مدیریت بحران استانداری، برپایی بیمارستان ۴۰‌تخت‌خوابی صحرایی توسط نیروی دریایی سپاه در بندرعباس و ۲۰ تخت‌خوابی در بندرلنگه و برپایی بیمارستان ۲۴ تخت خوابی صحرایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس از جمله ظرفیت هایی است که در این راستا ایجاد شده است.

همتی بیان کرد: در شهرستان ها نیز با محوریت فرمانداران و همکاری دستگاه‌های اجرایی، تعداد قابل‌توجهی تخت بیمارستانی با تغییر کاربری فضاهای بلااستفاده برای بستری و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا اضافه شده است.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: مرکز اضطراری کووید در نمایشگاه بین المللی بندرعباس به زودی کار پذیرش بیماران کرونایی را انجام خواهد داد تا بخشی از بار پذیرش بیماران کرونایی در مراکز بیمارستانی کاهش پیدا کند داد و بیمارستان ها بتوانند ماموریت‌های تخصصی خود را دنبال کنند و همچنین مردم نیز بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری برای درمان به بیمارستان ها مراجعه کنند.

وی، از بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی استان در راستای پشتیبانی از ستاد کرونای استان قدردانی کرد و گفت: بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی در طول دوران شیوع کرونا کمک ها قابل توجهی برای مقابله با کرونا داشته اند و به تمامی درخواست های ما در این بخش پاسخ مثبت داده اند.

error: Content is protected !!