مردم باید از آمار کرونا مطلع شوند/ لزوم جلوگیری از عادی انگاری

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونای خوزستان با اشاره به اینکه آماری را که مؤثر بر هشداردهی به مردم است باید اعلام کرد تا از عادی انگاری جلوگیری شود، اظهار کرد: مردم باید از آمار کرونا مطلع شوند مثلاً آخرین وضعیت ابتلاء به کرونا و فوتی‌ها را بدانند؛ این موضوع باعث افزایش اهمیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شود.

وی افزود: برای مقابله با کرونا مردم باید رعایت پروتکل‌ها را بیشتر از هر زمان دیگری مدنظر قرار دهند؛ همچنین در عین حال مسئولان نیز برای واکسیناسیون تلاش بیشتری را انجام دهند.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه باید برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی وسیع و گسترده‌ای از نتایج منفی عدم استقبال از واکسن برای مردم ارائه شود، تصریح کرد: افزایش انجام تست از اطرافیان بیماران و افزایش واکسیناسیون عمومی در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان باید سازمان‌دهی شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور امروز در جلسه ستاد ملی کرونا دستور داد تا استان خوزستان را در زمینه واکسیناسیون به شکل ویژه ببینند، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز مثل دانشگاه اهواز نیز نیاز به تجهیزاتی دارد که باید آن را اعلام کند تا با تأمین آن نسبت به بهبود اوضاع در شهرهای تحت مدیریت این دانشگاه اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه فوت هر فرد به دلیل عدم درمان یا بستری به‌موقع، نبود دارو، امکانات و اکسیژن گناه برای مسئولان محسوب می‌شود، تأکید کرد: نباید بگذاریم به خاطر کمبودهای احتمالی موجود در هر کدام از شهرها تعداد فوتی‌های کرونایی افزایش پیدا کند؛ وضعیت موجود باید تحت کنترل قرار گرفته و تجهیزات و امکانات مورد نیاز کادر بهداشت و درمان تأمین شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: کمیته‌ای باید در دانشگاه علوم پزشکی آبادان مستقر و در خصوص پیشگیری، افزایش انجام تست، قرنطینه، رهگیری اطرافیان مبتلایان و تسریع واکسیناسیون بررسی‌های لازم را انجام و راهکارهای بهبود وضعیت فعلی را ارائه دهند.

error: Content is protected !!