نیمی از پرونده‌های شهدای مدافع سلامت بی‌پاسخ مانده است

به گزارشخبرنگار مهر، محمدحسین بحرینی شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع سلامت که در مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدای عرصه سلامت، با بیان این‌که فداکاری عزیزانی که برای نجات بیماران در نبرد با ویروس کرونا جانشان را از دست دادند هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود، اظهار کرد: دوران همه‌گیری ویروس کرونا و مبارزه با آن همچون دوران دفاع مقدس است با این تفاوت که دشمن امروز ناشناس و پنهان است.

وی ادامه داد: دغدغه اصلی دانشگاه علوم پزشکی، بررسی کند پرونده شهدای مدافع سلامت است که علی‌رغم تکمیل مدارک و مستندات، تاکنون برای نیمی از پرونده‌های ارسالی، پاسخی دریافت نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که شرایط کرونایی مشهد و استان نسبت به ماه گذشته، شرایط نسبتأ مناسبی است، گفت: تمام توان دانشگاه علوم پزشکی معطوف موضوع واکسیناسیون کرونا شده و همین امر سبب شده تا امکان برپایی مراسمی در شأن مدافعان سلامت میسر نشود.

وی به ساخت مجتمع آموزشی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و بیان کرد: این مجتمع به‌منظور انتقال چهار دانشکده این دانشگاه در حال ساخت است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این مجتمع به نام «شهدای مدافع سلامت» نامگذاری خواهد شد.

error: Content is protected !!