۴۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دهلران افزود: یکی از اقدامات مهم دولت در این چند ماه اخیر بحث واکسیناسیون بود که عقب ماندگی ۹ ماهه گذشته را جبران کرد.

وی بیان کرد: در بحث واکسیناسیون نیز مردم به خوبی عمل کردند و امیدواریم شاهد ریشه کنی کرونا باشیم.

وزیر بهداشت گفت: دومین موفقیت دولت بعد از واکسیناسیون کرونا، عضویت جمهوری اسلامی در پیمان شانگهای بود که نقش مهمی در رشد اقتصادی دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به مشکلات نیروی انسانی بهداشت و درمان در استان ایلام و دهلران، یادآور شد: بهترین راهکار بومی گزینی است و باید در استان و شهرستان نیروهای مورد نیاز تربیت تا به سرمایه برای استان تبدیل شوند و ما آماده‌ایم که ظرفیت‌های بومی گزینی را افزایش دهیم.

عین اللهی از موافقت با گسترش آموزش پزشکی در دهلران خبر داد و افزود: این گسترش می‌تواند گسترش فرهنگی و اجتماعی در پی داشته باشد و زمینه تحصیل برای جوانان فراهم و محرومیت زدایی را عملی کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: کرونا در بحث آموزش ضربات زیادی وارد کرده است و باید تلاش شود به هر شکل ممکن مدارس بازگشایی شوند.

وی گفت: دولت با تلاش مضاعف برای رفع مشکلات شهرستان مرزی دهلران خدمتی ماندگار به مردم مرزدار و ولایت مدار این شهرستان انجام دهد.

رفع مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار

وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های دولت سیزدهم رفع مشکلات مناطق محروم و کم برخوردار است و این مهم در کانون توجه دولت است، گفت: مسائل و مشکلات دهلران را از نزدیک رصد و پیگیر حل این مشکلات خواهیم بود.

وی به کشاورزی دهلران و نقش آن در معیشت مردم هم اشاره کرد و اظهار داشت: تسریع در پروژه‌های کشاورزی این شهرستان مرزی باید ویژه دنبال شود و از طرفی تسریع در پروژه‌های نفت و گاز در کنار پروژه‌های کشاورزی رونق بیش از پیش منطقه را رقم خواهد زد.

عین اللهی با اشاره به مرز چیلات و نقش آن در توسعه منطقه گفت: بازارچه‌های مرزی در شرایط اقتصادی کنونی فرصت هستند و باید توسعه یابند.

وزیر بهداشت به سد میمه و مشکلات آن هم اشاره کرد و افزود: باید با تسریع در عملیات اجرایی آن زمینه بهره مندی اراضی کشاورزی منطقه و مردم از آن فراهم شود.

error: Content is protected !!